Indianie w Jankesie na majowy weekend

Indianie

Indianie występujący w Polsce. Źródło zdjęcia: https://alexisdoll.wordpress.com

W pierwszy majowy weekend czekają mieszkańców Fajsławic nie lada atrakcje. 3 maja przyjadą do nas prawdziwi Indianie i rozbiją swoje tipi na terenie Centrum Rozrywki i Edukacji „Jankes Kids”.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Janosik. Dla tych, którzy po raz pierwszy słyszą tą nazwę, wyjaśniamy, iż powstała ona z inicjatywy Mirosława Gieracza. Jego firma remontowo-budowlana „JA-HO” wielokrotnie uczestniczyła w akcjach społecznych, niosąc pomoc potrzebującym. Najczęściej były to remonty mieszkań osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Powstanie fundacji to pomysł na rozszerzenie takiej działalności. Majowy piknik ma zapoznać mieszkańców z Janosikiem i jego działalnością.

Impreza odbędzie się 3 maja 2016 r. na terenie  Centrum Rozrywki i Edukacji „Jankes Kids”. Dla uczestników przygotowano wiele ciekawych atrakcji i poczęstunek. Tym, co zapewne zainteresuje najwięcej osób, będą występy artystyczne autentycznej grupy Indian z Ameryki Północnej. Będzie można zobaczyć jak wyglądały kiedyś wioski indiańskie oraz przyjrzeć się tradycyjnym obrzędom rodowitych amerykanów. Do tego planowanych jest wiele gier, zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych. Na koniec planowana jest dyskoteka pod chmurką. Organizatorzy nie pozwolą także, aby uczestnicy byli głodni w trakcie pikniku i będą częstować nas tradycyjnym indiańskim jedzeniem – kiełbaskami z grilla.

Wszystkie atrakcje i wstęp na imprezę będą bezpłatne. W imieniu organizatora serdecznie Was zapraszamy. Howgh!

SM