Jubbileusz 60-lecia LODR W Końskowoli

60-lecie LODR Końskowola

Źródło zdjęcia: http://www.lir.lublin.pl/

Jak co roku Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował Dzień Otwartych Drzwi w Końskowoli. W tym roku odbył się w  dniu 26 czerwca. Uroczystości połączone były z jubileuszem 60-lecia LODR w Końskowoli. Rozpoczęły się o godz. 9.00 poranną Mszą Świętą w kościele parafialnym w Końskowoli a następnie korowód z Orkiestrą Dętą Gminy Końskowola przeszedł na plac przed budynkiem LODR.

Wśród gości, oprócz pracowników i władz LODR-u znaleźli się wójtowie okolicznych gmin, radni sejmiku województwa lubelskiego, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego dyrektorzy ARiMR, ARR, KRUS, LIR oraz innych zaprzyjaźnionych samorządów.

Piotr Burek Prezes LIR wraz z Gustawem Jędrejekiem Wiceprezes LIR i Waldemaram Banachem Dyrektorem Biura LIR na ręce Dyrektora LODR w Końskowoli z okazji jubileuszu złożyli dyplom gratulacyjny.

Przedstawiciele LIR wręczyli także Panu Sławomirowi Capale, nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne – etap wojewódzki.

W programie znalazły się m.in. prezentacje osiągnięć najlepszych firm i rolników, rozstrzygnięcie konkursów „Na najciekawszą ofertę agroturystyczną w regionie lubelskim”,  Rolnik Lubelszczyzny, Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, Ferma Bydła Mlecznego 2015, Agroliga 2015, Hodowca i Producent Trzody Chlewnej 2015 czy Sposób na sukces. Imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji, kiermasze, prezentacje, porady, wystawa maszyn rolniczych, pokaz ras trzody chlewnej, koni, drobnego inwentarza oraz kwiatów i roślin ozdobnych. Cały Ośrodek Doradztwa Rolniczego zamienił się w jedną wielką scenę z wieloma atrakcjami. Pokazy odbywały się także na polach Ośrodka, w sadzie, pasiece oraz w ogrodzie dydaktycznym.

Dzień Otwartych Drzwi w Końskowoli jak co roku jest bardzo dobrą okazją do nawiązania współpracy pomiędzy  różnymi Instytucjami o także czasem dla rolników, w którym można wymienić lub pozyskać wiedzę.

Źródło: http://www.lir.lublin.pl/