Kandyduję na wójta – wywiad z Radosławem Idzikiem – przedsiębiorcą i Radnym Gminy Fajsławice, ubiegającym się o stanowisko wójta w najbliższych wyborach samorządowych

Radosław Idzik 2Fajsławice 24: Witam. Czy to prawda, że zamierzasz kandydować na stanowisko wójta w naszej gminie?

Radosław Idzik: Tak potwierdzam, 16 listopada będę ubiegał się o stanowisko Wójta Gminy Fajsławice.

Powiedz naszym czytelnikom, co skłoniło Cię do ubiegania się o to stanowisko? Od dwóch kadencji jesteś radnym, masz wpływ na to co dzieje się w gminie, jednocześnie jesteś przedsiębiorcą, odnosisz sukcesy zawodowe. Nasuwa się więc pytanie – po co?

Po prostu lubię wyzwania. Mam duże doświadczenie w zarządzaniu nabyte w pracy w międzynarodowych korporacjach oraz wiedzę o samorządzie wyniesioną dzięki 8 – letniej działalności w Radzie naszej Gminy. Ponadto sądzę, że mam dobry pomysł na naszą Gminę i wiem co należy zrobić, żeby podnieść standard życia naszych mieszkańców.

Nie obawiasz się, że stracisz pozycję, którą co udało ci się już osiągnąć, że popadniesz w niełaskę obecnej władzy? Jestem przekonany, że nie będzie trzeba długo czekać, aż pojawią się plotki i pomówienia na twój temat. Takie rzeczy zdarzały często w naszej gminie.

Będę prowadził kampanię pozytywną. Przedstawię mieszkańcom swoją wizję Gminy. Zaproponuję program i sposób jego realizacji. Zakładam, że konkurenci postąpią podobnie, a dzięki temu mieszkańcy Gminy będą mieli prawdziwy wybór.

Nie wyobrażam sobie szukania haków i nieczystej gry. Przecież 17 listopada, bez względu na to kto wygra będziemy musieli razem współpracować dla dobra naszych mieszkańców.

Powiedz mi teraz jaka jest Twoja wizja naszej gminy. Jak Twoim zdaniem powinna wyglądać za kilka, kilkanaście lat? Co powinno się w niej zmienić? A może nic nie powinno się zmieniać?

Za kilkanaście lat widzę naszą Gminę bogatą, otwartą na inwestorów, z dobrze funkcjonującą infrastrukturą publiczną. Gminę, z którą przyszłość wiążą ludzie pochodzący nie tylko stąd.

A jakie Twoim zdaniem mamy mocne strony, które można by wykorzystać przy tworzeniu planu rozwoju gminy?

Mocne strony to przede wszystkim tradycje zielarskie i dobre położenie w centrum województwa przy trasie S 17. Jednak prawdziwy kapitał stanowią przed wszystkim mieszkańcy, w których drzemie nie wykorzystany dotychczas potencjał.

Proszę uchyl nam jeszcze rąbka tajemnicy i powiedz, jak będzie wyglądała Twoja kampania wyborcza? Czym będziesz chciał przekonać wyborców, żeby głosowali właśnie na Ciebie? Czy będzie wyglądała tak jak wcześniejsze, czy masz w zanadrzu dla nas jakieś niespodzianki?

Powiem tylko tyle, że niebawem przedstawię swój program, o którym szczegółowo poinformuję między innymi czytelników portalu fajslawice24.pl

Dziękuję za wywiad. Pozdrawiam.

Rozmawiał Michał Stępniak