Karol Przebirowski powalczy o Mistrzostwo Europy w biegach z przeszkodami

Karol Przebirowski na mecie biegu Runmageddon w Myślenicach. Źródło zdjęcia: facebook/runmageddon

Karol Przebiorowski weźmie udział w Mistrzostwach Europy w biegach z przeszkodami, w kategorii wiekowej 18-24. To wszystko dzięki wysokiemu – 14 miejscu w zawodach Runmageddon, które odbyły się w dniu 30 kwietnia 2017 r. w Myślenicach.

Festiwal Górski Runmageddon w Myślenicach, gościł w tym roku blisko pięć tysięcy uczestników, w tym prawie dwa tysiące debiutantów. W ciągu trzech dni trwania imprezy odbyło się sześć biegów na różnorodnych dystansach i trasach: Rekrut (6km i 30+ przeszkód), Classic (12km i 50+ przeszkód) Hardcore (21km i 70+ przeszkód) oraz Ultra (44km i 150+ przeszkód) a także wersji Intro i Junior.

W zawodach wziął udział Karol Przebirowski z Fajsławic, który na trasie biegu Rekrut, zajął wysokie 14 miejsce. Dzięki temu weźmie udział w Mistrzostwach Europy w biegach z przeszkodami, w kategorii wiekowej 18-24 które odbędą się w Holandii.

Karol swoją przygodę z biegami rozpoczął zaledwie półtorej roku temu. W tym czasie brał udział w kilkunastu zawodach biegowych na dystansach do 10 km – między innymi w lubelskiej Dysze do Maratonu czy w zawodach City Trail. Od kilku lat jest zawodnikiem klubu piłkarskiego Frassati Fajsławice, a od początku grudnia 2016 roku w zawodach biegowych reprezentuje klub Husaria Race Team.

SM