Kombajn do ziemniaków wciągnął starszą kobietę

Kombajn ziemniaczany

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Wypadek w rolnictwie odnotowali wczoraj krasnostawscy policjanci. W miejscowości Brzeziny gm. Kraśniczyn kombajn ziemniaczany wciągnął pracującą przy nim 67 – letnią kobietę. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i wyobraźnię podczas wykonywania tego rodzaju prac.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny krasnostawskiej policji został powiadomiony o śmiertelnym wypadku do jakiego doszło w miejscowości Brzeziny. O zdarzeniu powiadomił dyspozytor pogotowia ratunkowego.

Jak ustalili funkcjonariusze, 67-letnia mieszkanka  gm. Kraśniczyn, zbierając ziemniaki na polu została wciągnięta przez wałek kombajnu ziemniaczanego. Kobietę spod maszyny wyciągnął pracujący z nią syn, jednak była ona już bez oznak życia. Przybyły karetką pogotowia na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Decyzją będącego na miejscu  Prokuratora, ciało zmarłej przewiezione zostało do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności i wyobraźni przy korzystaniu z tego typu urządzeń.

Źródło: KWP Lublin