Konkurs dla mediów lokalnych rozstrzygnięty!

Konkurs dziennikarski

Patryk Salamon z Lovekrakow.pl oraz Robert Fiutek z naszgarbow.pl zwycięzcami konkursu Pogotowia Dziennikarskiego!

W ramach projektu Pogotowie Dziennikarskie odbył się konkurs dla mediów lokalnych, w którym zostały przyznane nagrody w dwóch kategoriach: dziennikarstwo śledcze oraz patronat medialny nad przedsięwzięciem, które najbardziej przyczyniło się do budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Jury w składzie: Stefan Truszczyński, sekretarz generalny SDP i Wiktor Świetlik, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy, zadecydowało o przyznaniu następujących nagród:
– nagroda główna w kategorii dziennikarstwo śledcze – Patryk Salamon, za materiał „Prowokacja Lovekrakow.pl: Komitet konkursowy ZIO to siedlisko patologii” – publikacja doprowadziła do obnażenia sposobu kupowania przychylności prasy przez władze. Dziennikarze nie pozwolili  się skorumpować i nadali sprawie ogólnopolski rozgłos.
– wyróżnienia w kategorii dziennikarstwo śledcze: Bogumił Storch za cykl publikacji na temat powiązań władz miasta z inwestorem: „Syn polityka już zarabia na Trzech Koronach. Tata ma u niego etat”, „Wituszyński odchodzi z PiS: Pracowałem na budowie galerii”, „Nowe ulice, rondo: skorzysta biznesmen, zapłaci podatnik. Taka była umowa?” i Bartosz Oszczepalski za artykuł „Jak Zabłocki na prywatyzacji”, obnażający błędy urzędników Ministerstwa Skarbu Państwa przy prywatyzacji Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych.
– główna nagroda w kategorii Patronat medialny nad przedsięwzięciem, które najbardziej przyczyniło się do budowania społeczeństwa obywatelskiego na danym terenie – Robert Fiutek za cykl publikacji: „Garbowskie kontrole ciągle tajne”, „Nasz Garbów złożył do Wójta wniosek o udzielenie informacji publicznej odnośnie przeprowadzonych w gminie Garbów kontroli”, „Sierpień 2013 – kontrole w końcu odtajnione!” , które doprowadziły do zwycięstwa obywatelskiego, jakim było opublikowanie przez wójta dokumentacji odnośnie kontroli zewnętrznych Urzędu Gminy Garbów.
W kategorii „Bloger Roku” nagroda nie została przyznana.

Źródło: http://www.pogotowiedziennikarskie.pl