Kradł podając się za pracownika urzędu gminy

Uwaga na oszustów

Wczoraj wczesnym popołudniem mężczyzna podający się za pracownika Urzędu Gminy okradł 86-letnią mieszkankę Zamościa. „Fałszywy urzędnik” najpierw proponował kobiecie dofinansowanie z funduszy europejskich do zasiłku pogrzebowego, a następnie wykorzystując jej nieuwagę zabrał oszczędności w kwocie 2700 zł. Policja poszukuje sprawcy kradzieży i apeluje o ostrożność kontaktach z nieznajomymi.

W środę 86-letnia mieszkanka Zamościa powiadomiła o kradzieży, której miał dokonać mężczyzna podający się za pracownika Urzędu Gminy.  O godz. 14.00 „fałszywy urzędnik” przyszedł do jej domu i oferował dofinansowanie z funduszy europejskich do zasiłku pogrzebowego w kwocie 12 tys. zł. Warunkiem otrzymania dopłaty miał być 50% wkład własny. Kobieta poinformowała, że posiada tylko kwotę 2700. Gdy poszła po dowód osobisty mężczyzna wykorzystał jej nieuwagę i zabrał oszczędności. Policjanci poszukują sprawcy tej kradzieży jednocześnie zwracają się o większą ostrożność i ograniczone zaufanie w kontaktach z nieznajomymi.

Sprawcy działają pod różnymi legendami, aby osiągnąć swój cel. W szczególności, gdy mieszkamy sami nie wpuszczajmy do domów nieznajomych. Gdy osoby podają się za urzędników poprośmy o okazanie stosownych dokumentów. W razie wątpliwości zadzwońmy do danej instytucji i zweryfikujmy informacje. Po żadnym pozorem nie przekazujmy nieznajomym danych o naszych oszczędnościach. Wszystkie przypadki zgłaszajmy na policję. Istotne jest, żeby zapamiętać możliwie dużo szczegółów odnośnie wyglądu czy cech charakterystycznych oszustów.

Źródło: KWP Lublin