Krasnostawscy policjanci wyróżnieni

Krasnostawscy policjanci

Dwóch policjantów z Posterunku Policji w Żółkiewce zostali wyróżnieni przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzki Policji. Sierż. szt. Sławomir Brożek i sierż. Łukasz Kowalik podczas służby 1 marca o godz. 3.00 nad ranem zatrzymali dziesięciu sprawców pobicia. Wczoraj podczas apelu otrzymali podziękowania od Komendanta Powiatowego Policji, a Starosta Krasnostawski wręczył im list gratulacyjny.

Nadinsp. Dariusz Działo docenił postawę, funkcjonariuszy, którą wykazali się w nocy z 28 lutego na 1 marca 2015 roku. Na polecenie dyżurnego udali się do miejscowości Rożki, gdzie doszło do pobicia trzech mężczyzn przez kilku innych sprawców, poruszających się dwoma samochodami osobowymi. W/w funkcjonariusze w pościgu zatrzymali obydwa pojazdy, którymi jechało 10 młodych, pijanych i agresywnych mężczyzn. Wymienieni policjanci wykazali się czujnością, zaangażowaniem i sprawnością fizyczną oraz wysokimi umiejętnościami w prowadzeniu akcji pościgowej i zatrzymania osób. Wszyscy podejrzani przy wsparciu innych patroli trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało wcześniej ci mężczyźni pobili trzech młodych mężczyzn, którzy trafili do szpitala. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne.

Wczoraj podczas uroczystego apelu, Komendant Powiatowy Policji w Krasnymstawie mł. insp. Janusz Wójtowicz wspólnie ze Starostą Krasnostawskim Januszem Szpakiem, wyróżnił policjantów pełniących służbę tej nocy na stanowisku kierowania: asp.szt. Krzysztofowi Kaszakowi i sp.szt. Sławomirowi Zawiaczyńskiemu. Starosta dziękował policjantom za męstwo i konsekwentne działanie, które odbiły się szerokim echem w społeczeństwie. Za budującą postawę wręczył im listy gratulacyjne oraz upominki.

Ponadto podczas uroczystości w Komendzie w Krasnymstawie, nagrodzeni zostali: sierż. szt. Grzegorz Jaremek i st. post. Kamil Miszczak, którzy w dniu 5 marca br. zatrzymali kierowcę prowadzącego samochód będąc pod wpływem środków odurzających, a w jego samochodzie ujawnili marihuanę.

Źródło: KWP Lublin