Krasnostawskie porozumienie dla bezpieczeństwa

Powiat krasnystawPorozumienie w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu krasnostawskiego podpisali wczoraj Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Komendant Powiatowy Policji w Krasnymstawie insp. Andrzej Kowalski i dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie Sławomir Niepogoda. W jego ramach realizowane będą działania profilaktyczno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kampania skierowana będzie zarówno do przedszkolaków, młodzieży szkolnej jak i seniorów. Działania podyktowane są m.in. wejściem w życie znowelizowanych przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, które nakładają na pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek używania elementów odblaskowych. Z kolei początek roku szkolnego to doskonała okazja do tego, by przypomnieć dzieciom jak powinny zachowywać się na drodze, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Policjanci spotykać się będą  z dziećmi, zwłaszcza z tymi, które rozpoczynają naukę. Funkcjonariusze  przekażą im informacje jak należy zachowywać się na drodze i jak ważne jest noszenie odblasków.

Podczas tych spotkań oraz na drogach funkcjonariusze wręczać będą elementy odblaskowe, które przekazał dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie Sławomir Niepogoda.

Przez najbliższy miesiąc policjanci nie będą karać, a  pouczać i doradzać osobom nie posiadającym odblasków widocznych dla kierujących. Celem tych działań jest uświadomienie pieszym, że posiadanie odblasków to nie przykry obowiązek, a inwestycja we własne bezpieczeństwo.

Źródło: KWP Lublin