Krasnystaw: 18-latek z Łopiennika ściął słup

audi-w-slupie

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się szybka jazda 18-latka, który wczoraj doprowadził do zdarzenia drogowego Krasnymstawie. Mężczyzna pędził osobowym Audi, w którym były doszczętnie zużyte opony. Jazdę zakończył na słupie oświetleniowym.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na ul. Polewanej w Krasnymstawie. Kierujący osobowym audi w rejonie skrzyżowania i oznakowanego przejścia dla pieszych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy. 18-letni kierowca – mieszkaniec gminy Łopiennik Górny jechał wraz z pasażerem. Na szczęście doznali oni tylko ogólnych potłuczeń. W wyniku uderzenia latarnia przewróciła się na jednię. Wykonujący czynności na miejscu policjanci stwierdzili, że do zdarzenia oprócz nadmiernej prędkości, przyczynił się stan techniczny pojazdu. W samochodzie był nadmiernie zużyty bieżnik opon. Badanie alkomatem wykazało, iż 18-latek był trzeźwy.

W związku z faktem, iż kierujący stworzył poważne zagrożenie  dla innych osób, zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które posiadał od siedmiu miesięcy oraz dowód rejestracyjny. W najbliższym czasie zostanie również sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/