Krasnystaw: 60-latkowie zatrzymani na włamaniu

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawców włamania do budynku stacji paliw w m. Tarzymiechy (pow. krasnostawski). Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 66 i 63 lat. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci ujawnili dwie sztuki broni. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek  w miejscowości Tarzymiechy (pow. krasnostawski). Policjant w czasie wolnym od służby zauważył podejrzane osoby na terenie zamkniętej stacji paliw. Podejrzewając, że doszło do włamania natychmiast powiadomił oficera dyżurnego z Komendy Policji w Krasnymstawie.  Na miejsce do pomocy zostali skierowani jego koledzy.

Funkcjonariusze wspólne zatrzymali sprawców, którzy na miejsce przyjechali dostawczym busem i już przygotowali wyposażenie lokalu do wyniesienia. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 66 i 63 lat. Podejrzani już usłyszeli zarzuty usiłowania włamania, za co grozi kara do 10- lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania w celu ujawnienia przedmiotów pochodzących z przestępstw policjanci ujawnili i zabezpieczyli dwie sztuki broni. Sprawcy muszą się wiec liczyć z kolejnymi zarzutami za nielegalne posiadanie broni.

Źródło: KWP Lublin