Krasnystaw: Do „paki” za paczki

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Prawie 1700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli wczoraj policjanci z Krasnostawskiej drogówki. Bezakcyzowy towar przewoził samochodem 26-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Nielegalny towar trafił do depozytu a jego właściciel do policyjnego aresztu.

W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy w Krasnymstawie, na obwodnicy miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi. Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. W czasie kontroli pojazdu, w bagażniku policjanci ujawnili blisko 1700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalny towar został zabezpieczony do policyjnego depozytu.  Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego oszacowana została na ponad 28 000 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty w związku z popełnionym przestępstwem skarbowym.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony przez 26 -latka czyn, grozi wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/