Krasnystaw: Fałszywy urzędnik wyłudził 7 tys. zł

Uwaga na oszustów

Krasnostawscy policjanci poszukują oszusta, który podając się za pracownika Urzędu Gminy obiecał 73-letniemu mieszkańcowi Krasnegostawu przyznanie dotacji z Funduszu Europejskiego. Warunkiem otrzymania dotacji miało być posiadanie oszczędności. Mężczyzna pokazał oszustowi, iż ma 7 tys. zł. Podczas spisywania danych „urzędnik” ukradł 73-latkowi oszczędności i wyszedł z mieszkania.

Wczoraj w godzinach porannych do jednego z mieszkańców Krasnegostawu przyszedł mężczyzna, który podawał się za pracownika Urzędu Gminy. Okazał on 73-latkowi identyfikator z godłem Polski i napisem Urząd Gminy. Następnie powiedział, że została przyznana dotacja unijna za to, iż mężczyzna mieszka sam i ma czysto w mieszkaniu. Pod pretekstem sprawdzania porządku przeszedł się po wszystkich pomieszczeniach. Następnie oświadczył, iż oprócz dotacji mężczyzna otrzyma talon na obiady z MOPSu. Powiedział również, że warunkiem przyznania dotacji jest posiadanie oszczędności. Poprosił o pokazania posiadanych pieniędzy. Niczego nie podejrzewający 73-latek pokazał 7 tysięcy złotych. Następnie „urzędnik” polecił wpisać swoje dane do zeszytu. W tym czasie skradł pokazane pieniądze i wyszedł z mieszkania.

Policjanci kolejny raz zwracają się z apelem o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętajmy aby weryfikować osoby, które podają się za urzędników, policjantów lub przedstawicieli innych instytucji. Nie pokazujmy, gdzie przechowujemy pieniądze i pod żadnym pozorem nie przekazujmy ich osobom obcym. Gdy mamy jakiekolwiek podejrzenia co do autentyczności „urzędnika”, koniecznie skontaktujmy się z Policją dzwoniąc pod nr 997 lub 112.

Źródło: KWP Lublin