Krasnystaw: „Jestem bezpieczny”- finał powiatowy

Jestem bezpieczny

Drużyna naszej szkoły: Gabrysia Kasprzak IVb, Wiktoria Kociubowska IVb, Karolina Kiszczak Va, Ewelina Pasternak Va, Weronika Kołodzieczyk VIb, Michał Szyszko VIa – kapitan drużyny. Źródło zdjęcia: http://www.sp-fajslawice.pl/

Dzisiaj w sali kinowej KDK odbył się finał powiatowego konkursu wiedzy prewencyjnej pod hasłem „Jestem bezpieczny”. To już dwunasta edycja tego konkursu, który w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym razem zakwalifikowały się do niego drużyny ze szkół podstawowych w: Krupem, ZS nr 5 w Krasnymstawie, Fajsławicach, Gorzkowie, Rudniku, Kraśniczynie, Chłaniowie, Łopienniku Nadrzecznym, Siennicy Różanej i Izbicy.

Otwarcia konkursu dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie mł. insp. Ireneusz Wojewoda wspólnie ze Starostą Krasnostawskim Januszem Szpakiem oraz Burmistrzem Krasnegostawu Hanną Mazurkiewicz, którzy powitali zebranych, życzyli drużynom zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair-play i wszystkim uczestnikom dobrej zabawy.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji okazało się, że najwięcej punktów zdobyła drużyna z Zespołu Szkół nr 5 w Krasnymstawie w składzie: Aleksandra Pajer, Julia Frankowska, Franciszek Antoniak, Agnieszka Pezda, Jagoda Suszek i Maciej Tkaczuk – których opiekunami byli Pani Alicja Bolesta i Pani Inga Droszcz. To właśnie oni będą reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim. Drugie miejsce zajęła drużyna z Siennicy Różanej, natomiast trzecie zespół z Fajsławic. Drużyny te otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe ufundowane przez miejscowe przedsiębiorstwa i samorządy.

Jesteśmy przekonani, że udział dzieci w tego rodzaju przedsięwzięciach przyczyni się do wzrostu ich bezpieczeństwa w każdej sytuacji życiowej, z jakimi na co dzień muszą się spotykać.

Źródło: KWP Lublin