Krasnystaw: Małżeństwo zatrzymało pijanego kierowcę

Alkomat

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się podróż 40-letniego mieszkańca Krasnegostawu. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Audi mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nietrzeźwy kierowca został ujęty przez małżeństwo, podróżujące z dzieckiem, innym samochodem osobowym. Nietrzeźwemu kierującemu za popełniony czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 20:30 na jednej z głównych ulic Krasnegostawu. Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywatela nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

Jak się okazało podróżującemu hondą małżeństwu z dzieckiem z Krasnegostawu, nagle z drogi podporządkowanej wyjechało osobowe audi. Pojazd którym kierował nieznany mężczyzna wymusił pierwszeństwo przejazdu. Bez wahania kierowca hondy ruszył za podejrzanym pojazdem. Po chwili kluczenia uliczkami osiedlowymi kierowca audi zatrzymał się i próbował oddalić się ze swojego pojazdu. Ucieczkę swoją zdecydowaną postawą uniemożliwiła mu 36-letnia pasażerka hondy. Po chwili na miejscu byli już policjanci czym został on przekazany w ręce policjantów krasnostawskiej komendy. Do momentu wytrzeźwienia mężczyzna przebywał w areszcie policyjnym.

Kierującym audi okazał się 40–letni mieszkaniec Krasnegostawu. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Nieodpowiedzialny kierowca audi odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenie. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za wykroczenie grzywna do 3000 zł.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno dla nas, jak i naszych bliskich. Dlatego też nasza reakcja, tak jak w tym przypadku, z pewnością w znacznym stopniu przyczyni się wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/