Krasnystaw: Narkotyki, broń i kradziony telefon

pistolet

Krasnostawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy widząc radiowóz chcieli się oddalić. Dosyć szybko wyszedł na jaw powód ich zachowania, bowiem mundurowi znaleźli przy nich trzy woreczki z marihuaną, broń gazową i pochodzący z kradzieży telefon. Teraz mundurowi sprawdzają, czy mężczyźni nie dopuścili się innych przestępstw.

Policjanci patrolujący ulice Krasnegostawu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu przyspieszyli kroku i zaczęli nerwowo się zachowywać. Po chwili okazało się co było tego przyczyną. Funkcjonariusze znaleźli przy jednym z nich trzy woreczki z marihuaną oraz rewolwer.

32-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw tłumaczył, iż jest to pistolet gazowy i nie ma on na niego stosownego pozwolenia. W trakcie dalszych czynności okazało się, że jego kolega 29-letni mieszkaniec Krasnegostawu, ma przy sobie telefon komórkowy, który został utracony w sierpniu br. w wyniku kradzieży z włamaniem.

 Policjanci sprawdzają czy mężczyźni nie dopuścili się innych przestępstw, w tym czy nie udzielali środków odurzających innym osobom oraz w jaki sposób weszli w posiadanie skradzionego telefonu. Konieczne będzie ustalenie, czy zatrzymany rewolwer stanowi broń palną w myśl Ustawy o Broni i Amunicji.