Krasnystaw: Nietrzeźwy kierowca Tira

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie 50-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna mając promil alkoholu w organizmie pokonywał ciężarowym dafem z trasę Chełm-Zamość. W ramach akcji „Trzeźwy Poranek” na ul. Lwowskiej w Krasnymstawie skontrolowali go policjanci drogówki.

Dzisiaj od godziny 5:00 krasnostawscy policjanci rozpoczęli wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. Głównym celem było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących m.in. urządzeniami alco blow, wykorzystywali również testery na zawartość środków odurzających .

W jednym przypadku okazało się, że kierujący był na „podwójnym gazie”. To 50-letni obywatel Ukrainy, kierowca ciężarowego dafa z przyczepą. Użyte wobec niego urządzenie wykazało promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna w takim stanie pokonywał trasę Chełm – Zamość, przewożąc drewniane elementy. Na ulicy Lwowskiej w Krasnymstawie został skontrolowany przez funkcjonariuszy.

50-latek został zatrzymany, a jego pojazd zabezpieczony na parkingu. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz wysoką grzywnę.

Źródło: KWP Lublin