Krasnystaw: Policjanci zatrzymali 17-latka podejrzewanego o ugodzenie nożem młodszej koleżanki

policja

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym 15-letnia mieszkanka miasta została ugodzona nożem. Dziewczyna z raną kłutą brzucha trafiła do szpitala. Dziś rano do sprawy zatrzymano 17-letniego mieszkańca Krasnegostawu. Policjanci gromadzą materiał dowodowy.O zarzutach wobec zatrzymanego zdecyduje prokurator.

Wczoraj tuż po godzinie 22.00 dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego policji, że na terenie parku miejskiego w Krasnymstawie młoda dziewczyna została ugodzona nożem. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Jak ustalili, do kilkuosobowej grupy siedzącej na ławce podszedł znany im 17-latek. Poprosił on jedną z dziewczyn, 15-letnią mieszkankę Krasnegostawu, o rozmowę. Oboje odeszli na sąsiednią ławkę, gdzie przez kilka minut rozmawiali. Po tym 15-latka zawołała o pomoc przebywających nieopodal znajomych.

Usłyszeli, że 17-latek ugodził ją nożem i oddalił się w nieznanym kierunku. Młodzi ludzie wezwali natychmiast karetkę pogotowia ratunkowego. Dziewczyna trafiła do szpitala, gdzie przeszła zabieg operacyjny.

Dziś rano policjanci zatrzymali 17-latka u jednego ze znajomych mieszających na terenie gminy Krasnystaw. Trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Obecnie policjanci gromadzą materiał dowodowy, który  przedstawią prokuratorowi. On zdecyduje o dalszym losie mężczyzny.

Źródło: KWP Lublin