Krasnystaw: Traktorzysta z 3,3 promila alkoholu

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 55-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw. Mężczyzna kierując ciągnikiem rolniczym, wjechał do przydrożnego rowu, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek około godz. 13:00 oficer dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Czarnoziem, gm. Krasnystaw drogą jedzie ciągnik rolniczy, a kierujący pojazdem może być pijany. We skazany rejon natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zauważyli ciągnik rolniczy, który przednią częścią znajdował się w przydrożnym rowie, a za kierownicą pojazdu znajdował się mężczyzna, który próbował wyjechać. Był na tyle uparty w swoich działaniach, że policjanci używając środka przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej wyprowadzili go z ciągnika, wyłączając silnik pojazdu. Szybko wyjaśnił się powód zaistniałego zdarzenia drogowego. Kiedy policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy okazało się, że był on pijany. Przeprowadzone badanie 55-letniego mężczyzny wykazało ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo okazało się, iż kierujący ciągnikiem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/