Krasnystaw: Ukradli i spalili „malucha”

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz podpalenie go odpowiedzą trzej mieszkańcy gminy Krasnystaw. Mężczyźni ukradli fiata 126p, a po przejechaniu około 10 kilometrów porzucili go na polnej drodze a następnie podpalili. Usłyszeli już zarzuty i poddali się dobrowolnie karze.

W niedzielę po godzinie 19-tej dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu na polnej drodze pomiędzy miejscowościami Siennica Nadolna a Bzite. Jak się okazało prawie całkowitemu spaleniu uległ fiat 126p. Gdy mundurowi dotarli do właściciela pojazdu, ten oświadczył, iż dzień wcześniej pozostawił go na polu w okolicy Ostrowa Krupskiego gdyż ugrzązł w błocie. O tym, że został spalony 10 kilometrów dalej dowiedział się od policjantów.

Sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni, którzy ustalili, iż zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu oraz jego podpalenia dokonało trzech mieszkańców gminy Krasnystaw w wieku od 18 do 21 lat. Wszyscy zostali zatrzymani a następnie przedstawiono im zarzuty. Przesłuchani przyznali się do winy, wyjaśnili wszystkie okoliczności i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/