Krasnystaw: Zmiany organizacji ruchu w dniach 21 – 23 sierpnia

Krasnystaw zmiany w ruchu

W ramach obchodów tegorocznych ,,Chmielaków Krasnostawskich ” organizowanych w dniach 21-23 sierpnia, policjanci informują o utrudnieniach w ruchu drogowym.

Już w najbliższy czwartek- 20 sierpnia, w przeddzień organizowanej imprezy, od godz. 10.00 wyłączona z ruchu zostanie południowa część Placu 3-go Maja ( przy Ratuszu) przy jednoczesnym odwróceniu kierunku ruchu na części zachodniej Placu 3-go Maja (przy Poczcie) oraz uruchomienie przejazdu w obu kierunkach ulicą Jezuicką, przy zachowaniu pierwszeństwa ruchu na zwężonym odcinku drogi.

Tego samego dnia od godz. 18.00 z ruchu zostanie też wyłączona część północna Placu 3-go Maja (na odcinku od ul. Mostowej do ul. Matysiaka), jednocześnie nastąpi odwrócenie kierunku ruchu na jednokierunkowym odcinku ul. Kościuszki.

21 sierpnia – pierwszego dnia trwania Chmielaków już od godz 6.00 wyłączone z ruchu będą następujące ulice: ul. Okrzei na odcinku od wjazdu do sklepu Aldik do ul PCK, ul. PCK na odcinku od Biedronki do ul. Okrzei, ul.Poniatowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Czysta do Placu 3-go Maja, ul. Kościuszki na odcinku od ul. Czystej do Placu 3-go Maja, ul. Mostowa a odcinku od ul. Przemysłowej do Placu 3-go Maja, w całości z ruchu będą wyłączone ulice Podwale, Plac 3-go Maja, Kościelna, Oleszczyńskiego, Matysiaka, Pocztowa.

Utrudnienia będą trwały do godz. 2.00 w nocy w niedzielę.

Jak co roku imprezę odwiedzi wiele osób,  dla których przewidziano następujące miejsca parkingowe: przy ul. Lwowskiej tj przy stacji PKP oraz przy Zespole Szkół nr 5, przy ul. Sikorskiego, Konopnickiej, Piłsudskiego, ul. Sobieskiego – przy stadionie i Starostwie Powiatowym oraz prywatny parking przy sklepie LIDL na ul. Poniatowskiego.

Policjanci apelują  o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do nowego oznakowania na drodze, a także nie pozostawianie wartościowych rzeczy w pojazdach. Stróże prawa proponują, by w te dni w miarę możliwości do miasta zamiast samochodu, wybrać inny środek lokomocji.

Zwracajmy tez uwagę na swoje podręczne bagaże, portfele oraz kieszenie. W tłumie ludzi łatwiej jest ,,działaćkieszonkowcom”.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/