Kto widział wypadek w Kolonii Siedliszczki?

Wypadek Kolonia Siedliszczki

Świdniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj około godziny 17.30 w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Kierowca renault megane chcąc uniknąć zderzenia z rowerzystami, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie auto dachując zjechało do przydrożnego rowu. Pięć osób trafiło do szpitali. Kierowca renault był trzeźwy. Rowerzyści zostawiając rowery zbiegli z miejsca zdarzenia.

Wczoraj, około godz. 17.30 w miejscowości Kolonia Siedliszczki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobówki. Jak wynika ze wstępnych informacji, jadący w kierunku Zamościa pojazd marki Renault Megane, w którym poróżowało 5 osób, chcąc uniknąć zderzenia z rowerzystami, którzy nagle z pobocza wjechali na jezdnię, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący  stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu.

Na miejscu zdarzenia interweniowały karetki pogotowia ratunkowego oraz straż pożarna. Pomocy poszkodowanym udzielały również postronne osoby, które widząc zdarzenie na drodze nie pozostały obojętne.

Jak potwierdził alkomat 24-letni kierowca osobówki był trzeźwy. Rowerzyści, pozostawiając rowery oddalili się z miejsca zdarzenia. Czynności trwają. Policjanci ustalają okoliczności oraz przebieg zdarzenia. Świadków lub osoby posiadające informacje w tej sprawie prosimy o kontakt ze świdnicką policją – tel. 81 749-42-10 lub 997.

Źródło: KWP Lublin