Kto zostanie zastępcą dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Krasnymstawie?

PUP Krasnystaw

Powiatowy Urząd Pracy w Krasnymstawie (Źródło zdjęcia: https://pl.wikipedia.org)

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Krasnymstawie szuka swojego zastępcy. Właśnie ogłosił listę kandydatów spełniających wymogi formalne. Wśród nich są były burmistrz i były wójt.

To już drugie podejście do tego konkursu. Pierwsze ogłoszenie ukazało się na początku grudnia, jednak po kilku tygodniach zostało unieważnione z przyczyn proceduralnych. Teraz do kolejnego etapu zakwalifikowało się trzech kandydatów. Musieli oni wykazać się nie lada kwalifikacjami. Wśród nich były między innymi wymóg 10-letniego stażu pracy w administracji, w tym 5 lat na stanowisku kierowniczym, czy też dobra znajomość aż siedmiu ustaw.

Dwie osoby, które przeszły do kolejnego etapu są dobrze znane mieszkańcom naszego powiatu. Jedną z nich jest były burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec, który rok temu stracił swoją funkcję po przegranych wyborach z Hanna Mazurkiewicz. Pod koniec zeszłego roku lokalna prasa donosiła, że Jakubiec po roku spędzonym na bezrobociu, z początkiem listopada rozpoczął pracę jako kierownik w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Drugim ze znanych kandydatów jest były wójt Łopiennika Górnego Witold Rybak. Pięć lat temu w drugiej turze wyborów, Rybak przegrał o zaledwie 16 głosów ze swoim rywalem Janem Kuchtą. Trzecim kandydatem, który ubiega się o to stanowisko jest Rafał Domański z Sosnowca.

Zwycięzcę poznamy zapewne za kilka dni. Na to kto wygra wpływ będzie miało zapewne także starostwo, w którym od kilkunastu lat rządzi PSL. Sympatie polityczne będą zapewne jednym z ważniejszych czynników, który zdecyduje o wyborze nowego dyrektora.

SM