Łopiennik Górny: 107. urodziny pani Marianny

107-urodziny

Źródło zdjęcia: http://www.lopiennikgorny.pl/

Pani Marianna Błaziak z Dobryniów-Kolonia obchodziła 14 września swoje 107 urodziny. Najstarsza mieszkanka gminy jak i powiatu, druga w województwie a dwudziesta trzecia w kraju urodziła się 14 września 1909 r. w Łopienniku Ruskim obecnie Łopienniku Dolnym.

Do Jubilatki wybrała się delegacja w składzie: Pani Elżbieta Prus – przedstawicielka marszałka województwa, Pan Janusz Szpak – starosta krasnostawski, Pan Jan Kuchta – wójt gminy, Pan Sławomir Kamiński – rzecznik starostwa, Pan Artur Sawa – kierownik USC oraz Pan Dariusz Zawada – kierownik GOK. Delegacja złożyła życzenia oraz wręczyła ryngraf, kosz i kwiaty, listy gratulacyjne oraz prezent od gminy. Spotkanie odbyło się pod 107 letnią jabłonką przy domu rodzinnym przy kompocie oraz pysznych ciastach własnego wypieku Pani Zofii – córka Pani Marianny.

Pani Marianna dożywając tak sędziwego wieku jest nadal wesoła, uśmiechnięta i nie narzeka na zdrowie bardzo humorystycznie odpowiadała na pytania a na pytanie ile ma lat odpowiedziała „nie liczę ani dni ani lat, żyję dniem dzisiejszym”. Poranek dnia rozpoczyna już o godz. 5 modląc się a pierwsze śniadanie najczęściej w postaci zup mlecznych po godz. 7 przynosi córka lub zięć – należy dodać, że mieszka sama w domu obok córki, jest samodzielna, słucha radia, ogląda telewizję, czyta nie używając okularów oraz korzysta z telefonu komórkowego.

Niesamowita niespodzianką był przyjazd 107 rowerzystów z krasnostawskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy dostosowali swoją trasę rajdu do spotkania jubileuszowego oraz zaśpiewali wspólnie z delegacją 200-lat.

Wywiad z Jubilatką przeprowadziła również redaktor TVP a emisję mogliśmy oglądać w Teleexpres Extra oraz Panoramie Lubelskiej.

 Źródło: http://www.lopiennikgorny.pl/