Łopiennik Górny: Śmiertelne potrącenie

wypadek

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku jaki wydarzył się dzisiejszej nocy w miejscowości Łopiennik Górny. 60-letni obywatel Ukrainy, kierując samochodem marki Mercedes potrącił 50-letniego mieszkańca gminy Łopiennik Górny. W skutek poniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu.

W nocy z 11/12 sierpnia po godzinie 23-ciej dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w miejscowości Łopiennik Górny. Funkcjonariusze na miejscu ustalili iż, 60–letni obywatel Ukrainy, jadąc drogą krajową busem marki Mercedes potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego.

Na miejscu przybyła załoga karetki pogotowia, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować. Ofiara to 50-letni mieszkaniec Łopiennika Górnego, który przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Kierowca busa był trzeźwy. Pojazd, którym kierował został zatrzymany na policyjnym parkingu. Mundurowi wraz z prokuratorem wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Na dziś zaplanowane są czynności z udziałem kierowcy Mercedesa.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/