Łopiennik Nadrzeczny: Ranny po zderzeniu z łosiem

Łoś łopiennik

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala 46-letni mężczyzna po tym, jak pod jego samochód wtargnął łoś. Do zdarzenia doszło około godz. 22.00 na biegnącej przez kompleks leśny krajowej siedemnastce . Policjanci apelują o ostrożność.

Do tego wypadku doszło w pobliżu miejscowości Łopiennik Nadrzeczny Na odcinku, gdzie droga przebiega przez kompleks leśny, nagle wprost pod nadjeżdżającego saaba wtargnął łoś. Kierujący 46-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, nie zdołał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem. W wyniku tego wypadku doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Apelujemy do kierowców o zachowanie wzmożonej czujności na drodze. Do zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej dochodzi dość często. Kierowcy  przejeżdżając przez tereny leśne muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, gdyż na drogę w każdej chwili może wtargnąć zwierzę. Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji jest zmniejszenie prędkości, co zwiększy szanse na podjęcie właściwej reakcji. Nie lekceważmy znaków drogowych ostrzegających przed zwierzętami leśnymi. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo na drodze.

Z.O.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/