Łopiennik Podleśny: Kolizja motocyklisty z Fajsławic

O wielkim szczęściu może mówić 21-letni motocyklista z gminy Fajsławice. Uczestnicząc w kolizji drogowej uderzył w inny pojazd, barierę ochronną i wpadł do rowu nie odnosząc większych obrażeń. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze. Miłośnicy motocykli powinni być szczególnie świadomi zagrożeń, jakie niesie konfrontacja jednośladów z innymi pojazdami czy przeszkodami.

Wczoraj o godzinie 13,00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej 17 w miejscowości Łopiennik Podleśny. Na miejscu policjanci ustalili, że jadący w kierunku Krasnegostawu motocyklista nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu, który zamierzał skręcić w lewo. W wyniku tego kierujący yamahą uderzył w tylny prawy bok mercedesa, następnie w barierę ochronną i wpadł do rowu. Siła uderzenia była tak duża, że motocykl „przeleciał” w powietrzu ponad metalową barierą. Kierujący motocyklem 21-latek z gminy Fajsławice został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Wstępne badania wykazały, że doznał on niegroźnych potłuczeń. Bez szwanku wyszli też podróżujący mercedesem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każdy jego uczestnik musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Fani „dwóch kółek” szczególnie powinni być świadomi zagrożeń. W przypadku nawet drobnej kolizji z samochodem mają oni znacznie mniejsze szanse na przeżycie czy wyjście bez obrażeń.

Źródło: KWP LUBLIN