Lubelski sport na Fajsławice 24

Lubsport 1

Fajsławice 24 poszerzają od dzisiaj swoją ofertę o informacje sportowe z naszego regionu. Jest to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z pasjonatami sportu, prowadzącymi aktualnie profil na Facebook-u pod nazwą Lubsport, planującymi uruchomienie własnego serwisu internetowego.

Pomysłodawcy i twórcy to w większości młodzi studenci dziennikarstwa, z doświadczeniem w różnych mediach, nawet na poziomie ogólnopolskim. Wszyscy są mocno związani z regionem. Poza jedną osobą, wszyscy się tutaj urodzili, chcą tutaj żyć i tutaj się rozwijać, informując o sporcie lokalnym, dzielić emocje z innymi z Lubelszczyzny i przyczyniać się przynajmniej pośrednio do rozwoju nie tylko zainteresowania lokalnym sportem, ale w ogóle do rozwoju aktywności fizycznej na poziomie profesjonalnym, a także juniorskim.

Serwis internetowy o nazwie Lubsport.pl powstanie w czerwcu i będzie prowadził działalność w dwóch obszarach. Pierwszy, to informacje tekstowe, zdjęcia, wideo-relacje, wywiady, newsy. Drugi obszar to działalność na rzecz tworzenia klimatu sportowego na Lubelszczyźnie, zarażanie ludzi lokalnym sportem, wspomaganie rozwoju młodych lubelskich sportowców oraz dbanie i przekazywanie historii sportu w naszym regionie. Na tą działalność będą się składać między innymi konferencje dla młodych sportowców, spotkania z nimi, imprezy połączone ze zbiórką pieniędzy itp.

Jak widzicie, jest to inicjatywa godna pochwały, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, po otrzymaniu od nich oferty współpracy. Na chwilę obecną zachęcamy do polubienia ich profilu na Facebook-u a następnie, już od czerwca, także na ich stronę www.lubsport.pl.