Lublin: II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

rodzina

„Dom, rodzina – tu wszystko się zaczyna” – Pod tym hasłem już w piątek 20 czerwca w Lublinie zacznie się II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Uczestnicy zjazdu będą bawić się do niedzieli.

Do Lublina zjedzie blisko 200 dużych rodzin z całej Polski,czyli łącznie 1500 osób. To drugi ogólnopolski zjazd dużych rodzin, ale pierwszy w naszym mieście. Poprzedni odbył się w ubiegłym roku w Grodzisku Mazowieckim. Większość wydarzeń podczas zjazdu będzie otwarta dla wszystkich chętnych. W piątek od godz. 16 będzie można integrować się z dużymi rodzinami.

W programie m.in. wspólne zabawy i występ Orkiestry Św. Mikołaja na terenie Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11, zwiedzanie muzeów, spływ kajakowy, czy seanse filmowe. Także w sobotę na uczestniczące w zjeździe rodzin oraz lublinian czeka wiele atrakcji, m.in. koncert Joszko Brody o 16.30 w Targach Lublin, Noc św. Jana w Skansenie od godz. 18 oraz koncert „Lublin Lublinowi” w Ogrodzie Saskim o godz. 17. W niedzielę wszyscy uczestnicy zjazdu zaproszeni są także na mszę na terenie Targów Lublin. W trakcie Zjazdu będzie można dołączyć do Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Honorowy patronat nad zjazdem objęła prezydencka para Bronisław i Anna Komorowscy, którzy odwiedzą Lublin w piątek. 

Źródło: Kurier Lubelski