Lublin: Nie oszczędziła nawet swojego chłopaka

Nie oszczędziła nawet swojego chłopaka

Za kradzież z włamaniem odpowie 28-letnia mieszkanka Lublina, która okradła swojego byłego chłopaka. Do pomocy przy włamaniu do jego mieszkania wykorzystała obecnego konkubenta, który stał „na czatach”. Policjanci ustalili, że 28-latka wraz ze swoim obecnym konkubentem okradała również samochody. Przedmioty pochodzące z kradzieży i włamań przestępcy najczęściej zastawiali w lombardach lub sprzedawali znajomym za kilkadziesiąt złotych.

Kryminalni z VI Komisariatu Policji w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży i włamań do samochodów. Sprawcami okazali się 28-letnia kobieta i jej 18-letni konkubent. Przestępstw dokonywali w okresie od sierpnia do września 2015 roku na terenie Lublina. Łupem sprawców padły radia samochodowe, wzmacniacz muzyczny, szlifierka kątowa, wiertarka, gramofony, laptop, a nawet buty sportowe, dowód rejestracyjny i przewody elektryczne. Łączna wartość strat wyniosła ponad 13 000 zł.

Jak wynika z policyjnych ustaleń 28-letnia kobieta postanowiła okraść nawet dom swojego byłego chłopaka.. Kobieta wiedząc o tym, że jej były chłopak gdzieś wyjechał weszła przez ono do jego domu. Z domu zabrała m.in. laptopa, którego zostawiła w lombardzie.

Przedmioty pochodzące z kradzieży i włamań przestępcy najczęściej zastawiali w lombardach lub sprzedawali znajomym za kilkadziesiąt złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Dzisiaj oboje usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KWP Lublin