Mamy nowego komendanta Policji

Janusz Wójtowicz Policja

Przez 12 ostatnich lat był Rzecznikiem Prasowym Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dbał o wizerunek lubelskich policjantów. Potrafił przekazać dziennikarzom informacje dotyczące policyjnych sukcesów równocześnie doskonale radząc sobie z trudnymi tematami. Dzisiaj pożegnał się z pracą w Komendzie Wojewódzkiej, by podjąć nowe wyzwania. Lubelski Komendant Wojewódzki nadinsp. Dariusz Działo wprowadził go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie.

Dzisiaj rano odbyło się uroczyste przekazanie Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.  Zaproszeni goście, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych oraz policjanci i pracownicy policji podziękowali za współpracę dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Krasnymstawie insp. Andrzejowi Kowalskiemu, który mianowany został na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu. Następnie Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo wprowadził na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie mł. insp. Janusza Wójtowicza – dotychczasowego Rzecznika Prasowego Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Zaproszeni goście, policjanci i pracownicy krasnostawskiej jednostki życzyli nowemu komendantowi powodzenia i samych sukcesów zawodowych.

KPP w Krasnymstawie

Mł.insp. Janusz Wójtowicz w resorcie pracuje od 1984 roku. Cały czas związany z lubelską policją, gdzie przeszedł poszczególne szczeble kariery zawodowej. Rozpoczynał służbę, jako policjant służby patrolowej, następnie kryminalnej, pełnił też funkcje kierownicze w Komisariacie III Policji w Lublinie. Od 2003 roku był Rzecznikiem Prasowym Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dbał o wizerunek lubelskich policjantów. Potrafił przekazać dziennikarzom informacje dotyczące policyjnych sukcesów równocześnie doskonale radząc sobie z trudnymi tematami. W relacjach z dziennikarzami był zawsze kompetentny i uprzejmy.

Mł. insp. Janusz Wójtowicz jest żonaty, ma 16-letnią córkę. Interesuje się sportem.

Źródło: KWP Lublin