Mikołajkowy wyjazd dzieci z Siedlisk

6 grudnia 2016 r. uczniowie klas od pierwszej do czwartej Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich pojechali na wycieczkę do Wytwórni Bombek w Rzeszowie.

Będąc już w Rzeszowie nie mogliśmy opuścić takiej okazji jak zwiedzanie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Dzieci miały możliwość zwiedzania terminalu pasażerskiego, a następnie z tarasu widokowego mogły obserwować pas startowy. Na krótką chwilkę wstąpiliśmy również do kaplicy znajdującej się na lotnisku. Po wyczerpującym spacerze przyszedł czas na obiad w restauracji McDonald’s.

Następnym punktem naszej wycieczki była Wytwórnia Bombek, gdzie mieli możliwość obserwacji całego procesu technologicznego produkcji ozdób choinkowych. Tworzenie bombek jest pracochłonne i wymaga precyzji. Są one wydmuchiwane z rur ze szkła o różnej grubości i długości. Ukształtowane szklane kule trafiają do srebrzalni, gdzie ich wnętrze wypełniane jest specjalnym „zaczarowanym” płynem, który pod wpływem ciepła trwale osadza się na ściankach. Bombka przypomina lustro. Kolejny etap odbywa się w lakierni, tu bombka otrzymuje odpowiedni kolor. Następny etap to dekoratornia, gdzie na bombkach powstają malownicze obrazy. Ostatnim etapem jest pakowanie bombek do pudełek. Na pamiątkę pobytu każdy uczeń otrzymał bombkę z własnym imieniem.

Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń bezpiecznie wróciły do domu.

Małgorzata Klusek

FOTOGALERIA