Na kogo głosować w wyborach?

Odpowiedź na to pytanie, na kogo głosować w wyborach, jest wbrew pozorom dość prosta. Trzeba głosować na ludzi przyzwoitych. W wyborach do gminy i do powiatu głosujemy na swoich bliskich, znajomych i sąsiadów. Ludzi których znamy.  Wiemy, kto ciężko i uczciwie pracuje na utrzymanie swojej rodziny. Na kogo możemy liczyć w potrzebie. Kto udziela się społecznie. Kto nie kłamie i nie oszukuje. Wiemy, kto jest po prostu przyzwoitym człowiekiem. Wiemy też, kto wyciągał już rękę po nie swoje, kto nie chciał pomagać innym i dbał tylko o siebie.

Wszyscy wiemy też, jak aktualnie wygląda polityka. Politycy przypominają sobie o wyborcach raz na cztery lata, tuż przed wyborami, a zapominają o nich dzień po. Potem troszczą się najczęściej już tylko o swój interes. Polityka powszechnie kojarzy się ludziom z kombinowaniem i oszustwami. I co najgorsze – ludzie mają rację. W polityce brakuje osób przyzwoitych, tych którym przyzwoitość nie pozwala zapomnieć o swoich zobowiązaniach.

Dlatego naszym podstawowym kryterium powinna być przyzwoitość kandydata. Nie jego barwy partyjne, nie obietnice wyborcze, a właśnie przyzwoitość. Idźmy na wybory. Wesprzyjmy przyzwoitych ludzi.