Niebieski dzień – dzień autyzmu

Dzień autyzmu

Źródło zdjęcia: http://www.sp-fajslawice.pl/

2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2008 r. Uznało ono autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS (więcej na www.un.org). Eksperci podkreślają, że autyzm jest najczęściej występującym zaburzeniem rozwojowym i alarmują, że dzieci z autyzmem każdego roku będzie przybywać.

Aby wzbudzić ciekawość i sprowokować odbiorców do rozmowy, a także celem zwiększania świadomości społecznej dotyczącej autyzmu amerykańska organizacja Autism Speaks wymyśliła inicjatywę „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Akcja „na niebiesko dla autyzmu” jest pretekstem medialnym do informowania o autyzmie i zwiększania wśród społeczeństwa wiedzy na temat tej problematyki.

W Szkole Podstawowej w Fajsławicach uczniowie odchodzili ten dzień wczoraj. Wszyscy uczniowie i nauczyciele, w miarę możliwości przyszli ubrani na niebiesko lub mieli jakiś niebieski element ubrania. Uczniom klas 1-3 przeczytano książkę pt. „Kosmita”, a uczniowie klas 4-6 obejrzeli film pt. „Temple Grandin”.

Źródło: http://www.sp-fajslawice.pl/