Nietrzeźwy kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę

Wypadek Biała

Policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu ustalają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Szostaki. Nietrzeźwy kierowca opla potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Z wstępnych ustaleń wynika, że rower nie był oświetlony, a jadący nim mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Do wypadku doszło około godziny 18.40 na drodze wojewódzkiej nr 816, w terenie niezabudowanym, na wysokości miejscowości Szostaki, gm. Kodeń. Jadący w kierunku Sławatycz Opel potrącił zmierzającego w tym samym kierunku rowerzystę. Pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego kierujący jednośladem 61-letni mieszkaniec gminy Kodeń zmarł.

Samochodem kierował 46-letni mieszkaniec Lublina. W trakcie kontroli stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że ma on w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że rower nie był oświetlony, a jadący nim mężczyzna nie miał na odzieży żadnych elementów odblaskowych. Decyzją nadzorującego czynności prokuratora ciało ofiary wypadku zabezpieczono do sekcji zwłok.

Kierowca opla został zatrzymany do dyspozycji prokuratury w policyjnym areszcie.

Źródło: KWP Lublin