Nietrzeźwy kierowca trafił do aresztu

AlkomatBlisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 35-letni mieszkaniec gm. Mełgiew, który wczoraj wyruszył w podróż autem. Mężczyzna wpadł podczas działań trzeźwy poranek. Jak się okazało był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Świadomość konsekwencji prawnych i zdrowotnych nietrzeźwej jazdy, nie odstraszają tych, którzy za kierownicę pojazdu wsiadają na tzw. podwójnym gazie. Przykładem jest zatrzymany do kontroli drogowej 35-letni mieszkaniec gm. Mełgiew. Mężczyzna wczoraj, w godzinach porannych, kierował pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wpadł w miejscowości Krępiec podczas kontroli drogowej w ramach działań Trzeźwy Poranek.

Jak się okazało podczas legitymowania poszukiwany był przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za nieuiszczoną w przeszłości grzywnę. Teraz za swoją nietrzeźwą jazdę odpowie przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy, kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci biją na alarm. Alkohol za kierownicą, brawura i nieodpowiedzialność mogą mieć tragiczny w skutkach finał. Widząc, że kierowcy brakuje rozwagi po alkoholu zareagujmy, uniemożliwiając mu wyjazd na drogę publiczną.

Źródło: KWP Lublin