Nowy Tydzień o sprawie zatrudnienia Grzegorza Lipy

Nowy tydzień 2

Grzegorz Lipa dostał w wyborach na wójta gminy Fajsławice 22,5 procent głosów i niewiele brakowało, by w drugiej turze rywalizował z Tadeuszem Chruścielem. Dziś został doradcą urzędującego wójta.

W wyborach na wójta gminy Fajsławice brali udział: Radosław Idzik (komitet „Nowe Fajsławice”), Grzegorz Lipa (PiS), Józef Wroński („Ożywienie”) oraz urzędujący od lat wójt Tadeusz Chruściel („Zróbmy To Razem”). W pierwszej turze Chruściela poparło 43,5 procent wyborców, Idzika – 24,3, Lipę – 22,5, a Wrońskiego – 9,5. W II turze zmierzyli się Chruściel z Idzikiem. Wygrał ten pierwszy (zdobył 59 procent głosów). Tydzień temu Lipa, który był bliski rywalizacji z Chruścielem w II turze wyborów, został nowym doradcą wójta Fajsławic. Jak donosi portal „fajslawice24” stało się tak, bo przed finalnym głosowaniem kandydat PiS udzielił Chruścielowi poparcia. Posadę dostał więc w nagrodę.

– Nie czytam tego portalu i nie chcę tego komentować, nie chcę zaczynać z nikim wojny – powiedział „Nowemu Tygodniowi” Tadeusz Chruściel.

Więcej…

Źródło: http://www.nowytydzien.pl