Nowy wjazd do Lublina od strony Warszawy już otwarty! Reszta obwodnicy Lublina już za kilka tygodni.

20140925_131031

Drogę otworzyli (od lewej) Krzysztof Żuk – prezydent Lublina, Anna Wysocka – dyrektor lubelskiego Oddziału GDDKiA i Cezary Łysenko dyrektor rejonu przedsiębiorstwa Budimex Sp. z o.o.

We czwartek, kilka minut po godz. 13, otwarty został nowy odcinek al. Solidarności i fragment trasy S-17 między węzłami Jastków i Lublin Sławinek. Do końca października sukcesywnie otwierana ma być obwodnica miasta, którą pojedziemy od Felina aż do Sławinka.

20140925_131132

Pierwszy samochód jaki przejechał nową drogą od strony Warszawy

Ratusz szacował, że natężenie ruchu na tej arterii spadnie o 20–30 proc. Ale patrząc na to, ilu kierowców pomknęło nową trasą zaledwie kilka minut po jej otwarciu, urzędnicy zaczęli zastanawiać się, czy nie były to zbyt ostrożne szacunki. Kierowcy wjeżdżający na nową dwupasmówkę dawali wyraz swojej radości klaksonami. I to nie tylko ci, którzy jechali jako pierwsi.

Ale wcześniej był to wielki plac budowy. – Średnio pracowało tu od 600 do 800 osób dziennie. W okresie kumulacji robót gruntowych liczba ta dochodziła do tysiąca – mówi Cezary Łysenko, dyrektor rejonu w firmie Budimex.

20140925_125333

Pamiątka odnaleziona w trakcie budowy drogi

Otwarta droga składa się z dwóch odcinków: miejskiego budowanego na zlecenie Ratusza i krajowego, który zlecała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej…

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl