O krok bliżej do budowy obwodnicy Fajsławic

Budowa drogi

Budowa drogi ekspresowej na odcinku Lublin – Piaski

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) powoli zmierza do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S17 na odcinku Piaski – Hrebenne. To w ramach tej inwestycji planowana jest budowa obwodnicy Fajsławic.  

Obwieszczeniem z dnia 1 grudnia 2015 r. RDOŚ poinformował o możliwości zapoznania się ze zgromadzoną dokumentacją dotycząca budowy drogi ekspresowej S17 na odcinku od Piaski – Hrebenne. Materiały są dostępne w siedzibie organu w Lublinie przy ul. Bazylianówka 46, piętro I, pokój 8. Zainteresowani mają na to 7 dni. Po tym terminie RDOŚ zapewne zakończy sprawę wydając decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Orzeczenie to zdecyduje nie tylko o sprawach środowiskowych, ale także o przebiegu drogi. Z tego powodu jest to kluczowy dokument dla przyszłej inwestycji.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy, że powstał nowy Program Budowy Dróg Krajowych, który określa jakie inwestycje mają być realizowane do 2023 r. Wśród planowanych inwestycji znalazła się między innymi droga ekspresowa S17 na odcinku Piaski – Hrebenne.

obwieszczenie 20151204 S17-page-001

SM