Obiecują kilkanaście tysięcy miejsc pracy w Lublinie

Specjalna Strefa Ekonomiczna

Źródło zdjęcia: http://www.lublin.eu/

Lubelska strefa ekonomiczna może powiększyć się o działki, należące do prywatnych deweloperów. Ci zbudują tam centra biurowe, w których zdaniem urzędników powstanie kilkanaście tysięcy miejsc pracy. Na pomysł Ratusza muszą jednak zgodzić się radni.

Na terenach włączanych do strefy powstałoby ok. 150 tys. mkw powierzchni biurowej – szacuje Mariusz Sagan, dyrektor miejskiego wydziału strategii i obsługi inwestorów. – To oznacza od 15 do 17 tys. nowych miejsc pracy. Realizacja pierwszych inwestycji rozpocznie się w przyszłym roku. Wszystkie projekty powinny być zrealizowane do 2022 r.

Sukces przedsięwzięcia zależy od tego, czy działki pod planowane inwestycje zostaną włączone do strefy ekonomicznej. Obszar, na którym przedsiębiorcy korzystają ze zwolnień podatkowych od dawna nie ogranicza się do Felina. Tereny objęte strefą znajdują się np. na terenie dawnej FSC. Miasto chce teraz, by ze zwolnień podatkowych skorzystali deweloperzy. Chce włączyć ich działki do strefy. Zamysł jest prosty. Dzięki niższym podatkom, budowniczy biur będą mogli zaoferować atrakcyjne czynsze. To z kolei ma przyciągnąć najemców.

Więcej…

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/