Odpowie za podpalenie

PożarZa podpalenie i groźby karalne odpowie 38-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w sobotę groził swojej kuzynce i podpalił lokal, w którym mieszkała. Wczoraj usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę wieczorem. Do mieszkanki Izbicy przyjechał w odwiedziny kuzyn z Lublina. Podczas zakrapianego alkoholem spotkania doszło do nieporozumień. Mężczyzna groził kuzynce pozbawieniem życia. W pewnym momencie podpalił szmatę leżącą przy drzwiach. Mimo starań ugaszenia przez domowników pożar rozprzestrzenił się na budynek. Straty powstałe podczas pożaru wyniosły 20 tysięcy złotych na szkodę gminy Izbica, do której należy budynek.

Następnego dnia na terenie Lublina policjanci zatrzymali 38-latka. Trafił on do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty podpalenia i gróźb karalnych. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Swoje zachowanie tłumaczył złą oceną konsekwencji swojego postępowania. Za zniszczenie mienia przez podpalenie kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Lublin