Odpowie za rozbój

Zarzut rozboju usłyszał wczoraj 18-letni krasnostawianin. Młodzieniec odpowie za pobicie i kradzież telefonu 24-latkowi. Podejrzany zatrzymany został kilkanaście minut po zdarzeniu, policjanci odzyskali także skradzione mienie.

Idącego wieczorem ul. Mostową 24-latka zaczepił młody mężczyzna. Żądał od niego telefonu, z którego jak twierdził planował zadzwonić. Kiedy spotkał się z odmową zaatakował go, przewrócił na ziemię i kopał. Później  skradł warty blisko tysiąc złotych telefon. O całym zajściu pokrzywdzony powiadomił policjantów.  Dyżurny skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Krasnegostawu. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy. W organizmie miał ponad półtora promila alkoholu. Mundurowi odnaleźli przy nim skradziony wcześniej telefon. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj usłyszał zarzut rozboju. 18-latek przyznał się i dobrowolnie poddał karze pozbawienia wolności z zawieszeniem jej wykonania, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Teraz będzie musiał zgłaszać się dwa razy w tygodniu na komendę policji, zostanie objęty też nadzorem kuratora sądowego.

Źródło: KWP Lublin