Odwiedzili dinozaury

DSC00587

Dnia 20 kwietnia uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w Bałtowie. Choć droga była daleka okazało się, że było warto.

Najpierw wszyscy udali się do Jura Parku. Wycieczkowiczów powitał pan  przewodnik, który opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów. Z kolei w Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Największe wrażenie na dzieciach zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśli się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Do tej pory podziwiali je tylko w podręcznikach.

Następnie udali się na zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego, który podzielony jest na sektory, w których żyją dzikie zwierzęta np.: lamy, wielbłądy, alpaki, bydło szkockie, dziki, owce kameruńskie, jelenie angielskie. Nadszedł czas pory obiadowej, gdzie  wszyscy z  wielkim apetytem zjedli zamówiony obiad.Uczniowie również udali się do Sabatówki – świata wiedźm i czarownic. Tunelem Strachu dotarli do Chaty Czarownicy przykrytej szpiczastą czapą. Nie było to łatwe zadanie, ale wszystkim udało się otrzymać od czarownicy magiczne pieczątki w nagrodę za pokonanie trasy.Pobyt w Bałtowie zakończyły zakupy pamiątek. Każdy mógł wybrać coś fajnego dla siebie i dla swoich bliskich. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak troszkę zmęczeni. Mamy jednak nadzieję, że dla dzieci była to niezapomniana przygoda.

Małgorzata Klusek

DSC00583 DSC00559 DSC00566 DSC00575 DSC00588 DSC00589 DSC00592 DSC00604 DSC00613