Opłatek w Towarzystwie

Dzisiaj, 26 stycznia 2014 r. odbyło się uroczyste, opłatkowe zebranie Towarzystwa Przyjaciół Fajsławic. Zjawiło się na nim kilkadziesiąt osób, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Z zaproszonych gości należy odnotować obecność W-ce Starosty Powiatu Krasnostawskiego Henryka Czernieja, Przewodniczącego Rady Gminy Fajsławice Andrzeja Wójcika i Radnego Powiatu Krasnostawskiego a zarazem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Fajsławicach Janusza Pędzisza.

Zebranie rozpoczął oczywiście prezes Towarzystwa – Adam Polski, który zwięźle przedstawił sprawozdanie finansowe za rok 2013. Prezes poinformował, że niestety ubiegły rok okazał się o połowę słabszy finansowo od lat wcześniejszych, a to ze względu na wycofanie się kilku instytucji z finansowania niektórych projektów. Niemniej jednak w zeszłym roku udało się wydać aż cztery publikacje książkowe.

 TPF 2

Pan Adam Polski podziękował władzom gminy Fajsławice za zaangażowanie się w roku 2013 w obchody rocznicy Powstania Styczniowego, w tym organizację rekonstrukcji bitwy pod Fajsławicami oraz za nadanie Szkole Podstawowej w Fajsławicach imienia Powstańców Styczniowych.

 

Na spotkaniu odbyło się także oficjalne otwarcie naszego serwisu internetowego fajsławice24.pl. Prezentacji dokonał redaktor naczelny wydawnictwa Michał Stępniak. W kilku słowach przedstawił jak doszło do powstania tytułu, jakie cele jego autorzy przed nim stawiają oraz opisał jego strukturę. Obecni na sali bardzo entuzjastycznie podeszli do pomysłu powstania serwisu, zwrócili też uwagę na potrzebę wydania go w wersji papierowej, tak aby dotarł on także do osób nie posiadających Internetu. Dzięki prezentacji kilka osób zdecydowało się także na dołączenie do zespołu redakcyjnego wydawnictwa.

TPF