Otwarcie Jankes Kids najważniejszym wydarzeniem 2014 roku w gminie Fajsławice

10 Tor

Tak zdecydowały osoby, które oddały głos w naszej ankiecie na najważniejsze wydarzenie 2014 r. w gminie Fajsławice. Otwarcie centrum rozrywki i edukacji dla najmłodszych wybrało 30% glosujących. Na kolejnych miejscach podium znalazła się jeszcze sprawa umorzeń podatków za lata 2010-2012 (17% głosów) oraz ponowny wybór Tadeusza Chruściela na wójta (13% głosów).

Głosujący w ankiecie, którzy oddali swój głos na otwarcie Jankes Kids, docenili przede wszystkim pozytywny wydźwięk tego wydarzenia. Dzięki otwarciu centrum, nasza gmina zyskała wizerunkowo. W centrum już nie straszy stary zniszczony budynek, obrośnięty zaniedbanymi krzakami. Wyremontowany, z zagospodarowaną wokół niego przestrzenią, przyciąga uwagę przejeżdżających przez gminę. Takich zmian najbardziej potrzebują nasi mieszkańcy.

Umorzenia

O ile zwycięzcę można było dość łatwo wytypować, to nieco zaskakuje pozycja druga. Znalazła się na nim sprawa umorzeń podatków w latach 2010-2012. O sprawie stało się głośno w połowie lutego 2014 r. Miało to duży wpływ na wiele późniejszych wydarzeń, w tym na wyniki wyborów.  Co ciekawe, mieszkańcy do tej pory nie doczekali się jej wyjaśnienia. Radni z Komisji Rewizyjnej wydali jedynie oświadczenie, którego celem było zatuszowanie sprawy. Z kolei Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie zbadała jedynie sprawy umorzeń z roku 2013, podczas gdy największe emocje wzbudziły umorzenia z lat 2010 – 2012.

Tadeusz Chruściel

Na trzecim miejscu znalazło się wydarzenie, które będzie miało największy wpływ na najbliższe losy naszej gminy. Ponowny wybór Tadeusza Chruściela na Wójta Gminy Fajsławice uznało za istotny 13% głosujących. Po raz kolejny wójt potwierdził swoją dominującą pozycję w życiu politycznym naszej gminy. Wybory pokazały, że wszystkie inicjatywy powołane do życia na 2-3 miesiące przed wyborami, nie są wiarygodne dla mieszkańców. Dokonując wyboru stawiają oni na kandydata, który w najwyższym stopniu gwarantuje im spełnienie obietnic wyborczych.