Pechowy poniedziałek na drogach powiatu krasnostawskiego

Do czterech zdarzeń drogowych doszło wczoraj na drogach powiatu krasnostawskiego. Wszystkie zdarzenia to efekty zbyt szybkiej jazdy, nieudzielania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, a także jazda w stanie nietrzeźwości. W jednym przypadku jaki miał miejsce w miejscowości Płonka, potrącony przez kombajn rowerzysta trafił do szpitala. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu. Policjanci apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Pierwsze zdarzenie drogowe wydarzyło się przed godz 10:00 na jednym ze skrzyżowań w Krasnymstawie. Jak się okazało kierująca osobowym citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z prawej strony drugiemu citroenowi. Trzy osoby trafiły do szpitala, na szczęcie skończyło się na drobnych potłuczeniach, wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Kilka godzin później dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Suche Lipie, gdzie 14 – letni mieszkaniec gm. Rudnik, jadąc bez uprawnień skuterem, nie dostosował prędkości do warunków. Kierujący stracił panowanie nad kierownicą w wyniku czego przewrócił się na jezdni. Oprócz ogólny potłuczeń i zadrapań nie poniósł on poważnych obrażeń.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 19:00 w miejscowości Płonka. Tam z kolei znajdujący się na drodze publicznej rowerzysta został potrącony przez kombajn buraczany. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Krasnymstawie. Niestety dzisiaj  55 – latek zmarł w szpitalu.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Zakręcie , gdzie jadący samochodem marki Ford Modeno  32 – latek zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało był nietrzeźwy, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Poza ogólnymi potłuczeniami nic mu się nie stało. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku na drogach.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/