Piaski: Potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia

Alkomat

Za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowanie wypadku drogowego będzie odpowiadał przed sądem mieszkaniec gm. Piaski. Mężczyzna mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie potracił przechodzącego przez jezdnię pieszego i odjechał z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Piaski. Około godz. 21.00 oficer dyżurny świdnickiej komendy policji został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o zdarzeniu drogowym na jednej z głównych ulic miasta. Jak ustalili policji samochód osobowy, po tym jak potrącił pieszego mężczyznę przechodzącego na drugą stronę jezdni, nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia? Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie z uwagi na obrażenia ciała został hospitalizowany.

Funkcjonariusze dysponując informacjami od świadków dotarli do jednej z posesji w gm. Piaski, gdzie miał znajdować się uczestniczący w zdarzeniu pojazd marki Alfa Romeo oraz jego kierowca. Mężczyzn, na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Po kilkunastu metrach pieszego pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 27–letni mieszkaniec gm. Piaski. Mężczyzna był bardzo agresywny. Alkomat wskazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. 27–Latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Teraz dokumentacja sprawy trafi do decyzji sądu karnego. Za spowodowanie wypadku drogowego oraz jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu, co najmniej 3 lata pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Źródło: KWP Lublin