Piaski: Z czterema promilami i bez uprawnień

Alkomat

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał 28-letni mieszkaniec Piask, który wiózł polonezem dwie pasażerki oraz psa. Wpadł wczoraj w Piaskach, zauważony przez piaseckiego policjanta. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

Wczoraj w godzinach wieczornych, piaseccy policjanci patrolując ulice miasta zauważyli w centrum Piask pojazd marki Polonez, którego kierowca, jak przypuszczali najprawdopodobniej nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymali auto do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 28–letni mieszkaniec Piask. Podróżował wraz z dwiema pasażerkami oraz psem. Od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu z ust, toteż poddali go badaniu alkomatem. Urządzenie wskazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto jak się okazało, mężczyzna rzeczywiście nie posiada prawa jazdy.

Polonez trafił na parking strzeżony, a jego kierowca do komisariatu, skąd po sporządzeniu właściwej dokumentacji został zwolniony do miejsca zamieszkania. Teraz 28-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/