Pięć minut Judaszy i Piłata

Judasz

Źródło: www.niedziela.pl

„Jak powiedzieć prawdę aby nikogo nie obrazić” – słowa na otwarcie rekolekcji wielkanocnych w Parafii Fajsławice 2013 r.

„Krytykuj bliźniego w imię miłości aby zrozumiał, że czyni źle” – cytat jednego z kazań Ks. Proboszcza – Fajsławice 2013 r.

„Ten kto ma poukładane z Bogiem, ten ma poukładane i w życiu” – Ks. profesor Twardowski w czasie jednego z wykładów na KUL.

Jak to możliwe, że parafie w Siedliskach i Fajsławicach są na wskroś katolickie a u niektórych parafian jest tak dużo nienawiści, złości i brak szacunku dla innych, żywych i zmarłych?

Czytając artykuł o spotkaniu plemiennym w murzyńskiej wiosce odnosi się wrażenie, że w tej wiosce są Judasze i kierujący nimi Piłat.

Jak to jest, że niektórzy obecni na mszy wydawałoby się pochłonięci są uczestnictwem w niej, ale zaraz po 45 minutach, wychodząc z kościoła pozostawiając PANA za metalowymi kratami w drzwiach by w nadchodzącym tygodniu oddać się do dyspozycji Piłata. Zapominają o Dekalogu. Może nie, może tylko strach przed Piłatem powoduje, że odsłaniają drugie oblicze, a Dekalog na wszelki wypadek chowają głęboko w torebce, w kieszeni.

Dlatego są zniewolonymi Judaszami.

Zaraz po mszy uczestniczyli w zebraniu wiejskim we wsi Ignasin. Nie istniała dla nich żadna świętość. Wyciągnęli z grobu Senatora RP zmarłego kilkanaście lat temu. Zaczęli kwestionować jego zasługi po części przypisując je sobie.

Biedacy, nie wiedzą, że za chwilę znajdą się tam gdzie zmarły jest już od kilkunastu lat. Co mu powiedzą ? Przepraszam ? To słowo ma znaczenie tylko wśród żyjących i na Ziemi. Jak to wygląda po tamtej stronie to przeczytajcie Pamiętniki św. Faustyny.

No cóż Judasze i Piłacie, boicie się prawdy. Pewno marzą się wam czasy bez krytyki z tęgą cenzurą, z Trybuną Ludu zawsze tylko prawdę opisującą, z TVP1 i TVP2 oraz rzecznikiem rządu „grubym i łysym Jerzym”, którego specjalnością było zażarcie bronić ówczesnego Piłata i całą rzeszę Judaszy.

Marzy się wam o tym? Otóż Judasze i Piłacie – „to se ne wrati !!!” jak mówią Czesi.

Z wielką zaciekłością zarzucacie Redaktorowi, że podaje do publicznej wiadomości to co powinniście sami wcześniej zrobić, nie ukrywając niczego przed społeczeństwem, to, że Piłat myli zarządzanie z rządzeniem, to, że odważył publicznie a nie za plecami mówić prawdę. Wspólnie zastawiacie haki na wszystkich, którzy mówią i myślą inaczej jak wy.

Przecież, np. Forbes systematycznie podaje do publicznej wiadomości ranking firm, ich koszty i przychody, zwolnienia z podatków i wysokość płaconych podatków, ich wzloty i upadki, itd., itp., łącznie z informacjami o właścicielach tych firm, informacjach złych i dobrych. Nikt nie obraża się bo taki jest wymóg demokracji. Jeśli chcą pokazać, że są czyści i uczciwi lub utrzymać się na rynku to muszą poddać się publicznej lustracji. Przepływ ich pieniądza jest kontrolowany ze wszystkich stron – przez społeczeństwo i urzędy.

No właśnie Judasze, czy zastanowiliście się nad waszymi pieniędzmi za diety wypłacanymi wam przez Piłata? Za 15 min posiedzenia (czasem za trochę dłużej) pobieracie 150 zł!!! No tak, powiecie, ale mamy taki regulamin i nam się należy. A gdzie ETYKA i MORALNOŚĆ? Czy nie pomyśleliście, że Premier RP rumieni się na spotkaniu przed i w Sejmie z rodzinami osób niepełnosprawnych bo nie ma za wiele pieniędzy dla nich?

Czy na pewno znacie znaczenie słowa MIŁOSIERDZIE i WSPÓŁCZUCIE?

Chyba nie do końca znacie znaczenia tych słów.

Proponuję niejednemu z was postawić pracujący traktor przed oknem swego domu w Wielki Piątek, a zabrać go spod okna dopiero wieczorem w Wielki Poniedziałek.

A cóż to za oburzenie wśród Judaszy i Piłata? Pracujący traktor nie pasuje do tak Wielkich Dni? Przecież to wy chcieliście zafundować społeczeństwu „pracujący traktor” na wszystkie dni i Święta mieszczące się w okresie trzydziestu lat. Pracujące wiatraki… i wasze MIŁOSIERDZIE i WSPÓŁCZUCIE. Za to „odpłacacie” się innym złością, nienawiścią, zemstą. Niech będzie wam to wybaczone.

Jak wam powiedzieć prawdę, czy macie na pewno wszystko poukładane, czy przyjmujecie krytykę w imię miłości do was? Uważajcie, wasze pięć minut już się kończy – w wymiarze wyborczym a na pewno skończy się w wymiarze ziemskim.

Jeszcze dwa zdania o BIERNYCH. Bierny w okresie globalizacji, demokracji a przede wszystkim w okresie „franciszkańskich zmian” oznacza PRZEGRANY, ZAGUBIONY, NICOŚĆ.

Nie krytykujcie za plecami zdarzeń. Nie gloryfikujcie jednych i nie potępiajcie innych poza ich plecami. Jeśli chcecie wypowiadać się na tematy ujęte w gminnym lub społecznym portalu, na tematy nurtujące was lub tę społeczność to uczestniczcie w zebraniach wiejskich lub gminnych – w plemiennych spotkaniach wioski. Jest o czym dyskutować, są sprawy godne pochwały i naganne, które należy społecznie skrytykować. Samo życie.

Jeśli nie chcecie tego uczynić to przeczytajcie, Bierni, Judasze i Piłat też, chociaż to, co zostało powiedziane do mieszkańców Pergamonu i Filadelfii, a zapisane w Apokalipsie św. Jana. Polecam. Warto.

DANIEL