Pierwsza porażka na własnym boisku

12 maja ubiegłego roku Frassati odniósł ostatnią porażkę w Fajsławicach. Po upływie tak długiego okresu czasu, drużyna gości ponownie poczuła smak zwycięstwa na naszej ziemi.

Mecz ze Startem Krasnystaw rozpoczął się od wymiany „ciosów”. W 2 min. spotkania pierwszy groźny strzał na bramkę gości oddał Tomasz Madeja, lecz dobrze ustawiony Alan Bednarczyk wybił piłkę przed siebie. W odpowiedzi goście z Krasnegostawu przeprowadzili kontrę zakończoną niecelnym strzałem Daniela Chariasza.

W 11 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szóstą bramkę w rozgrywkach zdobył Piotr Trała. Po chwili szansę na wyrównanie miał Marek Szponar, jednak próba przelobowania bramkarza okazała się niecelna. Kolejne minuty to kolejne okazje na bramki. Pomiędzy 15 a 17 min. dwie wyborne okazje zmarnował zespół z Fajsławic. Najpierw z kilku metrów przestrzelił Łukasz Kasperek, a 2 min później w podobnej sytuacji nie trafił Łukasz Skorek. Zamiast dwu bramkowej przewagi, goście z Krasnegostawu doprowadzili do remisu po bramce Damiana Sadlaka. Od tego momentu gra uspokoiła się, a jedyną klarowną okazję ponownie ni wykorzystał Łukasz Skorek.

W drugiej odsłonie przewagę uzyskał Start, chociaż ataki przyjezdnych nie były już tak groźne. Dopiero w 76 min. na czystej pozycji znalazł się wprowadzony kilka minut wcześniej Damian Stępniak, jego strzał głową o metr minął bramkę strzeżoną przez Patryka Dzirbę. W 81 min. w niegroźnej sytuacji faulowany został zawodnik z Krasnegostawu. Piłkę ustawił Daniel Chariasz i strzałem przy słupku wyprowadził gości na prowadzenie. W doliczonym czasie gry rzut wolny wykonywał Trała lecz strzał był zbyt lekki aby pokonać bramkarza. Po chwili sędzia zakończył spotkanie i pierwsza porażka Frassatiego na własnym boisku stała się faktem.

19 kolejka, 11.05.2014, godz. 16:00
Frassati Fajsławice – Start Krasnystaw 1:2 (1:1)
Trała 11′ 
– Sadlak 21′, Chariasz 81′

Frassati: Dzirba – Furmaniak (Innocent 65′ Jedut), Trała Cry, Stacharski, K.Szadura Embarassed, Olech, P.Szadura, K.Pluta
(Innocent 61′ M.Szadura), Madeja (Innocent 77′ Szymaniak), Ł.Kasperek Embarassed (Innocent 82′ P.Przebirowski), Skorek

Start: Bednarczyk – Mazurek, Strzyżej, Łuczyn, Nowakowski, Dworucha, Sadlak, Góra, Chariasz, Wójcik (72′ Stępniak), Szponar (85′ Błaszczak)

Pozostałe wyniki 19 kolejki
Hutnik Ruda-Huta – Granica Dorohusk 0:8 (0:4)
Pławanice Kamień – Włodawianka Włodawa 3:3 (1:0)
Vojsławia Wojsławice – Unia Rejowiec 3:3 (0:2)
Kłos Chełm – Ogniwo Wierzbica 2:1 (0:1)
Ruch Izbica – Unia Białopole 4:4 (1:1)
Brat Siennica Nadolna – Spółdzielca Siedliszcze 8:1 (2:0)

Źródło: http://frassati-fajslawice.com